Aadress
Peterburi tee 46, Tallinn
Helista
+372 55602139

+372 5299510

Kirjuta
fysioterra@gmail.com
Oleme avatud
E - P: 10.00 - 17.00

Massaažiteraapias kasutatakse mitmesuguseid tehnikaid lihaste mõjutamiseks. Massaaž suurendab lihaste varustatust hapniku ja toitainetega, mis aitavad lihaskoest jääkaineid vabastada. Lisaks kiirendab ka keha enda loomulikku võimet ennast ise tervendada.


Klassikaline massaaž

Mõiste "klassikaline massaaž" tähendab mehaanilist, enamasti käsitsi naha, sügavamatele kudedele ja lihaskonna mõjutamist. Klassikaline massaaž on abiks skeleti- ja lihassüsteemi vaevuste, nagu pinge või lihasvalu korral. Samas on see väga populaarne ka migreeni, peavalu, psühholoogilise pinge, rahutuse ja stressi korral. Klassikalist massaaži kasutatakse ka nn psühhosomaatiliste häirete raviks.

Gua sha teraapia

Gua sha on traditsiooniline hiina meditsiini praktika, kus kasutatakse vahendit inimeste naha kraapimiseks, et tekitada kergeid petehhiaid (verevalumeid). Praktikud usuvad, et gua sha vabastab haiges, väsinud, jäigas või vigastatud lihaspiirkonnas tekkinud vereseisundist ebatervislikud kehaained, et stimuleerida piirkondadesse uut hapnikuga küllastunud verevoolu, soodustades seega metaboolsete rakkude paranemist, regenereerimist ja taastumist.

Aroomiteraapia

Aroomiteraapia on taimse päritoluga lõhnastatud eeterlike õlide terapeutiline kasutamine füüsilise ja psühholoogilise heaolu edendamiseks ja taastamiseks. Seda kasutatakse mõnikord koos massaaži ja muude terapeutiliste tehnikatega tervikliku raviviisi osana.